دریافت*پاورپوینت بررسی نیروگاه و سلول‌ های خورشیدی*

نیروگاه های خورشیدی,نیروگاه های خورشیدی ایران,نیروگاه های خورشیدی در ایران,نیروگاه های خورشیدی خانگی,نیروگاه های خورشیدی جهان,نیروگاه های خورشیدی کوچک,نیروگاه های خورشیدی در جهان,نیروگاه های خورشیدی در حال ساخت|ews40062710
این فایل درباره ی پاورپوینت بررسی نیروگاه و سلول‌ های خورشیدی می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع بررسی نیروگاه و سلول‌ های خورشیدی،
در قالب ppt و در 44 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:
تاریخچه انرژی خورشیدی
انرژی از خورشید
سلول‌های خورشیدی
انرژی خورشیدی
کاربردهای سلول های خورشیدی
معایب سلول‌ های خورشیدی
مزایای سلول های خورشیدی
برخی از اصطلاحات درمورد عملکرد سلول های خورشیدی
کاربردهای انرژی خورشید
انرژی فتوولتائیک
منبع انرژی تجدیدپذیر و ظرفیت نصب در کشور هند
استفاده از انرژی حرارتی خورشید
کاربردهای نیروگاهی
نیروگاه‌ های حرارتی خورشید از نوع سهموی خطی
نیروگاه های حرارتی از نوع دریافت کننده مرکزی
نیروگاه‌ های حرارتی از نوع بشقابی
دودکش‌ های خورشیدی
مزایای نیروگاه های خورشیدی
مزایای نیروگاه های خورشیدی
کاربردهای غیر نیروگاهی
آبگرمکن‌ های خورشیدی و حمام خورشیدی
گرمایش و سرمایش ساختمان و تهویه مطبوع خورشیدی
آب شیرین کن خورشیدی
خشک کن خورشیدی
کوره خورشیدی
خانه‌ های خورشیدی


قسمتی از متن پاورپوینت:
انرژی خورشیدی، منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین می‌باشد. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. به طور کلی انرژی متصاعد شده از خورشیدی در حدود ۳٫۸ در۱۰۲۳ کیلووات در ثانیه می‌باشد.

ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان می‌باشد. با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی روستای در کشور، استفاده از انرژی خورشیدی یکی از مهم ترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌ های برق رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌ های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌ نقل، نگهداری و عوامل مشابه می‌باشد.
با توجه به استاندارد های جهانی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از ۳٫۵ کیلوساعت در مترمربع (۳۵۰۰ وات/ساعت) باشد، استفاده از مدل های انرژی خورشیدی نظیر کلکتورهای خورشیدی یا سیستم‌های فتوولتائیک بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است ...